Zuzana Široká o sebe

Zuzana Široká

Zuzana Široká: 

"Priznávam verejne a bez mučenia - milujem ženské romány. Nie tie sladké vzťahové motanice, v ktorých krásna ona + príťažlivý a majetný on = happyend. Mám rada príbehy o múdrych ženách, ktoré v sebe vždy nájdu silu ísť ďalej a riešiť veci. Mám rada aj deti. Najmä tie moje. A všetky ostatné rodinné deti. Decká mojich kamarátok, sesterníc a susedov. Všetkých drobcov na svete. Mám rada aj mačky, jablká, stromy a dobré jedlo. Okrem toho víno, kávu a cestovanie vlakom. A ešte kvetinové šampóny, vôňu papiernictiev a okuliare bez šmúh. Milujem výhľady z našich okien, volavku, ktorá každé ráno dvadsať minút po siedmej zletí zo smreka pri potoku do vody. Milujem knihy - mám ich stovky. Sú v každej miestnosti nášho domu a množia sa geometrickým radom."

"Je toľko vecí, ktoré milujem! A vás, milí čitatelia, mám tiež rada. Úprimne. Vážim si vás a dúfam, že si budeme mať vždy čo povedať."

ZUZANA ŠIROKÁ (Rožňava, 1979) je typický knihomoľ. Číta, kde sa len dá, a v jej žltom dome pod lesom nenájdete miestnosť bez kníh. Dve deti, sivá mačka a dokonca aj vlastné literárne postavy ju dennodenne presviedčajú o tom, že nezabudnuteľné príbehy sa odohrávajú aj v obyčajnej kuchyni. Autorka najradšej trávi čas so svojimi deťmi na peších či bicyklových výletoch alebo na potulkách po Európe. Chutí jej káva a červené víno, má rada škandinávskych spisovateľov, cestovanie vlakom a prírodu na Gemeri. Študovala na slovenských a zahraničných univerzitách marketing a manažment turizmu. Pracuje ako marketingová manažérka v mediálnej agentúre. Vo vydavateľstve Ikar jej vyšli úpešné novely Šťastie na mňa spadlo z neba (2013), Tiene bieleho orgovánu (2014), Polámané krídla (2015) a 

Jabloňové lásky (2017).