Mami, upečme si koláč

04.11.2016

Toto je koláč z kategórie "Mami, poďme si niečo upiecť". To znamená, koláč, ktorý je hotový skôr, než pečenie deti omrzí, suroviny máte doma každý deň a napriek snahe a kreativite vašich potomkov urobiť z kuchyne rumovisko, ostane relatívne čistá, respektíve ľahko upratateľná. 

Najprv deti poveríme zháňaním surovín: 7 nastrúaných jabĺk (aj so šupkou, je zdravá), 2 vajíčka, 1 malý pohárik trstinového cukru, 1 malý pohárik oleja.  1 malý pohárik jemných ovsených vločiek,  1 malý pohárik polohrubej múky, štipka soli, štipka škorice, štipka citrónovej kôry a sóda bikarbóna. 

Teraz môžu všetko pomiešať a  vyliať do menšej vymastenej formy. Pečieme, kým nie je hotový, kým nie je kuchyňa uprataná, kým nezačne rozvoniavať. Navrch nedáme nič, lebo veď je to pre deti a s cukrom to netreba preháňať. Ak pečieme s deťmi, nepodarí sa nám počkať, kým koláč vychladne, takže ho podávame ešte teplý s čajíkom alebo pohárom mlieka ako olovrant. Alebo raňajky, alebo večeru alebo úplatok pri prechádzke po lese.