Román o mágii jabloňových sadov, papierových snoch a láske klíčiacej v srdciach generácií silných a múdrych žien.

Šesť generácií žien, šesť historických období, šesť starých odrôd jabloní. Ich osudy a charaktery sa však záhadne podobajú. Každá z nich túžila po láske a žiadna z nich to nemala v živote ľahké.

Tridsiatnička Simona stratila všetko, čo bolo pre ňu dôležité: najprv jej nečakane zomrela matka, vzápätí stratila prácu a opustil ju dlhoročný milenec. Chtiac-nechtiac zbalila svoj mestský život do kufra a presťahovala sa na vidiek, do starého penziónu uprostred jabloňového sadu, v ktorom vyrastala ona, jej matka, stará mama a generácie prababičiek.

Simona však aj veľa našla, len sa musí naučiť nové dary vnímať a použiť. Znovu objavuje svoje korene, pevne vrastené do úrodnej pôdy jabloňového sadu. V denníkoch žien, ktoré siahajú viac než storočie dozadu, spoznáva minulosť svojich predkov a tým postupne aj seba samu. Podarí sa Simone vykročiť z tieňa svojej jablone a nájsť celoživotnú lásku, otca pre svoje dieťa, zmysluplnú prácu a pokoj v duši?

Portál Maj Gemer o knihe Jabloňové lásky

Milan Buno o Jabloňových láskach

Lucia Vráblicová číta úryvok z Jabloňových lások

Zuzana Široká o svojom najnovšom románe prehlasuje, že je doň votkaný genetický kód slovenských žien, ktoré sú ako jablone - pevne zakorenené v rodinných sadoch, silné a stabilné, aby dokázali poskytnúť oporu všetkým, ktorí to potrebujú, a zároveň jemné a nežné ako lupienky jabloňových kvetov a zvodne, šťavnato sladké ako zrelé plody.

A presne taký je aj tento krásne napísaný príbeh - horkosladký a dojímavý, plný drám a smútku, ale aj nádejí na novú jar. Presvedčí vás o tom, že nech už sa v okolitom svete deje čokoľvek, kým v starom sade kvitnú a rodia jablone, majú ženy nádej.

 A kde je nádej, tam kvitne aj láska.

Ohlasy na knihu Jabloňové lásky:

Dado Nagy v Literárnej revue 2/2017: (román) "mi svojou zmyselnou poetikou v mnohom pripomínal štýl a tému príbehov Joanne Harrisovej - napr. jej Čokoládu alebo Černicové víno."

Milan Buno: "Vyše 300-stranový román Jabloňové lásky dýcha Slovenskom, silnými a múdrymi ženami, ich trápeniami i radosťami. Ich láskou a nádejou, že bude opäť lepšie."

Jana Hevešiová v relácii Kniha na týždeň: "všetko je pospletané do zázračného klbka ... "

Booksite.sk : "Ženy sú zobrazené ako silné a múdre bytosti, ktoré sa za žiadnych okolností nepoddávajú osudu, ale dokážu čeliť všetkým jeho prekážkam a nástrahám."

Secret world of deep soul: Jabloňové lásky je viacgeneračný román, ktorý zachytáva ľudskú bojovnosť, láskavosť, obetu, ale aj obrovskú vnútornú silu. Kniha je krásne napísaná a vyvoláva v čitateľoch rôznu škálu emócií.